Słownik berbeli

Zelówki wskocz-wyskocz – czarne mokasyny wykonane ze skai. Synonim wiejskiego i małomiasteczkowego sznytu i elegancji. Oryginalne tylko do kupienia na bazarach. Noszone są koniecznie z białymi skarpetami z froty. Nazwę swą zawdzięczają szybkości z jaką się je zakłada i zdejmuje. Wiejscy specjaliści od prawych sierpowych, oderwani granatem od pługa, potrafią nawet po oczepinach, wyekspediować delikwenta jednym ciosem w kosmos z zelówek wskocz-wyskocz i to bez ich poruszenia.


Opal kaka – denaturat nazywany też czasami, w zależności od domowych potrzeb opal gęsią lub jagodzianką na kościach, bryndą, Polską Wódką Piracką. Raczej nie spotyka się określenia opal kura. Pity bez rozcieńczania, lub też „mojtany” a la tata mama (patrz niżej). Bywa także dodatkiem do drinków, ale prawdziwi koneserzy piją opal kakę na żywca i na ciepło, w myśl zasady „kto nie lubi ciepłej gorzały i spoconych bab ten bierze urlop zimą”. Naturalny fioletowawy kolorek jest dla koneserów zaletą, cechą rozpoznawczą, a nawet przyczynkiem do zakładów z której rozlewni pochodzi opal kaka – Stary Józek.

 


Tata mama – metoda rozcieńczania mocnych alkoholi (powyżej 90%) polegająca na dołożeniu otwartej np. półlitrowej butelki (alkohol) do otwartej np. półtoralitrowej butelki wypełnionej do połowy rozcieńczalnikiem (woda z przepływającej nieopodal strugi bądź jeziora). Całość uszczelnia się obejmując oba gwinty dłonią, a następnie kręci w górę i w dół mantrując ze współbiesiadnikami: „tata, mama, tata, mama…” Profesjonaliści zawsze zaczynają kręcić w ten sposób, że pierwsza do góry dnem jest butelka z alkoholem, w myśl zasady: „pamiętaj chemiku młody lej zawsze kwas (spirytus) do wody”.


Papa, pipa, pupa – ideał seksu Czarnego Józka Plecownika. Stara się trzymać raczej tej kolejności, ale po siódmej secie berbeli bywa różnie, a bywa i tak, że papa jest szwagra, pipa Szybkiej Zosi, a pupa sąsiada. Wpier*ol zaś spuszczony całej trójce. Bez kozery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *