IWP, czyli Intensywne Wietrzenie Pomieszczeń

 

 

Ponieważ zbliża się zima i większość gospodarstw domowych będzie ogrzewana, postaram się udzielić szanownym czytelnikom, kilku (mam nadzieję) drogocennych rad, a dotyczących wietrzenia pomieszczeń. Wietrzenie pomieszczeń jest rzeczą nieodzowną, potrzebną i zdrową. Niestety, ponieważ na zewnątrz temperatury mogą spaść poniżej minus dwudziestu stopni Celsjusza, a my nie chcemy, aby nasze domowe ciepełko, za które, w mniejszym lub większym stopniu płacimy, uleciało nam prosto do nieba, dochodzi tutaj do pewnej sprzeczności, bo z jednej strony okno trzeba otworzyć, a z drugiej nie po to wymienialiśmy stare, nieszczelne, na nowe.

Pozostawianie niedomkniętego okna (klamka na godzinę pierwszą), wycinanie uszczelek, czy montowanie w jego ramie jakiś wywietrzników nie ma najmniejszego sensu – to po co wymienialiśmy okna na szczelne? Poza tym „kasa wylatuje” nam przez tę szparę w sposób niekontrolowany. Ja używam tylko jednego, sprawdzonego sposobu – Intensywnego Wietrzenia Pomieszczeń.

Intensywne Wietrzenie Pomieszczeń (w skrócie IWP) polega na otwarciu wszystkich okien na oścież i spierdzielaniu w najdalszy kąt mieszkania, żeby nas nie przewiało. Robimy to krótko i konkretnie. Żadnych półśrodków, żadnego certolenia się, żadnego przejmowania narzekaniami żony. – Zwariowałeś kochanie? Dostanę od tego zapalenia płuc! – Nie ma. Zatęchłe powietrze z nocy trzeba wymienić raz, a dobrze. Innymi słowy z jednej strony ma wlecieć, wypchnąć stare, które wylecieć ma stroną drugą. Bez wyziębiania ścian, sprzętów domowych i mebli. To na tyle. Koniec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.